Odkurzacze pionowe

Dowiedź się więcej na temat naszych odkurzaczy pionowych.

Odkurzacz pionowy

Odkurzacze pionowe to coraz popularniejsze urządzenia, które pozwalają na zachowanie czystości w domu, a także w innych miejscach. Wciąż więcej osób decyduje się właśnie na zakup odkurzacza pionowego, gdyż gwarantuje on bardzo wysoki komfort użytkowania – podczas odkurzania nie trzeba się schylać, wystarczy zachować wygodną pozycję wyprostowaną. Ponadto odkurzacze pionowe podczas przechowywania zajmują bardzo małą przestrzeń na podłodze.

Wśród innych charakterystycznych cech odkurzaczy wymienia się m.in. wąską szczotkę, która jest połączona z rozbudowaną obudową, tam też zwykle mieści się pojemnik na zabrudzenia i silnik. Odkurzacz pionowy nie posiada elastycznej rury, dzięki czemu jego konstrukcja jest zwarta i stabilna. Ponadto wśród odkurzaczy pionowych dominują modele bezworkowe. Niektóre urządzenia zostały dostosowane też do zbierania wody, co zwiększa ich funkcjonalność. Dzięki temu możesz sprawnie usunąć z podłogi np. rozlaną herbatę, kawę czy sok. Zdecydowana większość odkurzaczy pionowych posiada akumulator, przez co użytkownik nie jest ograniczony długością kabla podczas odkurzania.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Najlepsze odkurzacze pionowe mają masę zalet, wśród których jedną z najważniejszych jest ich zintegrowana budowa. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie dobrze jest jednak przyjrzeć się także innym elementom. Na przykład sposobowi zasilania – coraz rzadziej spotyka się odkurzacze pionowe z kablem, są one jednak tańsze. Odkurzacze pionowe z akumulatorem natomiast wymagają systematycznego ładowania, aby możliwe było ich używanie.

Bezsprzecznie jednym z najważniejszych parametrów każdego odkurzacza jest jego moc. Zgodnie z przepisami obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej nie może być ona większa niż 1600 W. Z drugiej strony im wyższa moc urządzenia, tym lepiej powinno ono oczyszczać wszelkie zabrudzenia. Pamiętaj jednak, że wraz z większą mocą odkurzacza pionowego, z reguły wzrasta także jego cena.

Pozostałe elementy, o których warto pamiętać, to np. liczba i rodzaje końcówek roboczych. Dzięki temu odkurzacz staje się bardziej uniwersalny i będzie można z niego skorzystać przy różnych powierzchniach. Istotne są też system filtracji oraz pojemność pojemnika – dzięki temu dłużej można korzystać z odkurzacza między opróżnianiami. Odkurzacze o niższym poziomie hałasu są natomiast przyjemniejsze w użytkowaniu. Nie zapomnij sprawdzić też czasu działania na jednym akumulatorze.

Adres:
ul. Bartycka 26, CH BudExpo
pawilon 16a, stoisko 913
(1 piętro)

telefon: 534 000 203
pon- sob. 8:00-20:00

Godziny otwarcia:
poniedziałek: 12:00-19:00
wtorek-piątek: 10:00-18.00
sobota: 10:00-16:00