Zalety odkurzacza centralnego

Chociaż odkurzanie stanowi jedną z kluczowych czynności w codziennym życiu to stosowane odkurzacze są na ogół niewygodne, mało wydajne i niezdrowe. Rozwiązaniem jest odkurzacz centralny, który zapewnia najwygodniejszy, najbardziej wydajny i do tego zdrowy sposób odkurzania, skutecznie eliminując kurz z pomieszczeń, w których codziennie przebywamy. Odkurzacz centralny to idealne rozwiązanie dla każdego domu, zarówno mniejszego jak i większego. Osoby, które raz spróbowały tego rozwiązania, traktują je jak oczywiste, standardowe wyposażenie każdego domu.

Idealny dla zdrowia

Odkurzacz centralny to idealne rozwiązanie dla alergików, ponieważ skutecznie eliminuje kurz ze sprzątanych pomieszczeń. Najbardziej niebezpiecznymi związkami, jakie znajdują się w kurzu, są roztocza. Według szacunkowych danych na 1 mkw. powierzchni przypada ich ok. 10 tys. W przypadku kontaktu z roztoczami może dojść do wystąpienia reakcji alergicznych, a także nasilenia objawów alergii. Dlaczego odkurzacz centralny jest najlepszym rozwiązaniem na pozbycie się kurzu z mieszkania? Ponieważ w przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy, w których zassane wraz z kurzem powietrze, po podgrzaniu przez silnik, jest ponownie wydmuchiwane do sprzątanego pomieszczenia w systemach centralnego odkurzania powietrze to trafia do jednostki centralnej odkurzacza a zanieczyszczenia poniżej 0,3 mikrona, których nie wyłapie żaden filtr są wydmuchiwane na zewnątrz budynku. Bez względu na rodzaj stosowanego filtra, zwykły odkurzacz i tak najdrobniejsze zanieczyszczenia wydmuchuje z powrotem do sprzątanych pomieszczeń. Dlatego idealnym rozwiązaniem dla osób wrażliwych na kurz, w szczególności osób z alergią na roztocza jest odkurzacz centralny. Zainstaluj odkurzacz centralny i definitywnie pozbądź się kurzu ze swojego domu !

Szybsze i dokładniejsze sprzątanie

Również sama efektywność sprzątania jest dużo większa w przypadku odkurzacza centralnego. Wydajność i moc ssąca jest kilkukrotnie większa niż w przypadku odkurzaczy tradycyjnych. Dzięki temu odkurzanie jest szybsze i dokładniejsze. Większa siła ssania przekłada się na skuteczniejsze zbieranie kurzu, co z kolei może zmniejszyć czas potrzebny na sprzątanie nawet o połowę.

Wygoda odkurzania

Odkurzacz centralny to przede wszystkim wygoda. W przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy nie trzeba dźwigać całego urządzenia. Posługujemy się tylko lekkim wężem, który podłączamy do gniazd rozmieszczonych w taki sposób, aby można było odkurzyć wszystkie pomieszczenia. Odkurzacz instalowany jest z dala od pomieszczeń mieszkalnych, na ogół w garażu lub pomieszczeniu gospodarczym. Dzięki temu, w przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy, jest cichy i umożliwia swobodną rozmowę i wykonywanie innych czynności w trakcie odkurzania przez pozostałych domowników.

Koszty eksploatacji – czy odkurzacz centralny się opłaca?

Czy rozprowadzanie instalacji centralnego odkurzania się opłaca? Jeżeli chcemy wygrać z powracającym i rozdmuchiwanym po pomieszczeniu kurzem, jest to jedyna możliwość. Odkurzacze centralne charakteryzują się większą siłą ssącą, niż jest to w przypadku tradycyjnych odkurzaczy, co przekłada się na skuteczniejsze zbieranie kurzu z powierzchni. To, co jednak jest najważniejsze, to zdolność tego rodzaju urządzeń do odprowadzania zanieczyszczeń na zewnątrz. Zasysany kurz po przefiltrowaniu powietrza transportowany jest do odkurzacza, skąd nie ma już drogi powrotnej. To rozwiązanie szczególnie upodobali sobie alergicy, którzy na co dzień zmagają się z uciążliwym łzawieniem oczu, świądem nosa, bólem głowy i zmęczeniem. Możliwość ograniczenia cyrkulacji powietrza i alergenów jest dla nich jedynym zbawiennym rozwiązaniem.

Warto również podkreślić, że proponowane przez nas odkurzacze i montowane instalacje są trwałe i przy prawidłowej eksploatacji będą służyć przez wiele lat, co oznacza brak konieczności wymiany odkurzacza, tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych odkurzaczy. Odkurzacze centralne w naszej ofercie są trwałe i pewne, wykonane z najlepszych materiałów z bardzo wydajnymi silnikami, posiadają gwarancję producenta nawet do 15 lat i dłużej. Zdecydowana większość naszych modeli jest w pełni samoobsługowa co oznacza brak konieczności czyszczenia i wymiany filtrów jak ma to miejsce w przypadku innych odkurzaczy.

Filmik przedstawiający działanie systemu centralnego odkurzania
Share your love

One comment

  1. Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from Gravatar.

Leave a Reply

Adres:
ul. Bartycka 26, CH BudExpo
pawilon 16a, stoisko 913
(1 piętro)

telefon: 534 000 203
pon- sob. 8:00-20:00

Godziny otwarcia:
poniedziałek: 12:00-19:00
wtorek-piątek: 10:00-18.00
sobota: 10:00-16:00