Urządzenia do szybkiego sprzątania: Vroom, WallyFlex

Jedną z zalet systemów centralnego odkurzacza jest rozbudowany wachlarz dodatków ułatwiających codzienne sprzątanie. Doskonałym uzupełnieniem każdego systemu są zestawy do szybkiego sprzątania. Montowane w pomieszczeniach, w których sprzątamy najczęściej takich jak kuchnia, łazienka czy garderoba pomagają oszczędzać czas. Zamiast podpinać wąż do tradycyjnego gniazda wystarczy wyjąć wąż z urządzenia do szybkiego sprzątania schowanego w szafce lub ścianie.

Zdecydowanym liderem w tych urządzeniach jest producent odkurzaczy Vacuflo – amerykańska firma HP Products. Flagowy produkt – Vroom kaseta z wężem zwijanym cieszy się dużą popularnością również w Polsce. Urządzenie montowane jest w kuchennej szafce. Istotne jest aby szafka miała drzwi (nie wchodzi w grę szuflada). Wąż długości 5,5 lub 7,3 m wyciągany jest z kasety zamontowanej do podłogi szafki.

Dużo ciekawszym rozwiązaniem jest nowy produkt Vroom RV. Wąż nie jest schowany w zajmującej miejsce kasecie, lecz w elastycznej rurze instalacyjnej o długości około 2 m schowanej za cokołem pod szafką. Vroom RV zajmuje dużo mniej miejsca, a do tego posiada aż 10 metrowy wąż. Udoskonalono mechanizm blokady węża oraz włączanie systemu.

Zarówno Vroom RV jak i klasyczne Vroomy wymagają przyłącza takiego samego jak do szufelki automatycznej, którą planujemy zamontować w cokole szafki –  w miejscu przyszłych szafek kuchennych  wyprowadzamy rurkę pionowo do góry, tak aby była schowana za cokołem.

Ostatnim urządzeniem, na które warto zwrócić uwagę jest Wally Flex. W przeciwieństwie do vroomów czy Spota jest to urządzenie widoczne, nie schowane w ścianie lub szafce. Z punktu widzenia instalacji konieczne jest osadzenie płytki montażowej w miejscu przyszłego montażu Wally Flexa.

Share your love

Leave a Reply

Adres:
ul. Bartycka 26, CH BudExpo
pawilon 16a, stoisko 913
(1 piętro)

telefon: 534 000 203
pon- sob. 8:00-20:00

Godziny otwarcia:
poniedziałek: 12:00-19:00
wtorek-piątek: 10:00-18.00
sobota: 10:00-16:00